10 pomysłów na niedrogie walentynki – Jak zaoszczędzić?

pomysły na tanie walentynki

Zbliżają się walentynki. Każdy z nas chciałby, by ten dzień był wyjątkowy. Ale co zrobić kiedy wszystkie nasze pomysły wymagają pieniędzy, a w portfelu pusto? Nie ma się co martwić. Bez pokaźnych funduszy również można stworzyć wyjątkowe prezenty. Oto 10 pomysłów na to, jak oszczędnie spędzić Dzień Zakochanych.

1.      Serce z ciasta

Zamiast kupować walentynkowe słodkości w cukierni, gdzie są o wiele droższe, można je upiec samemu. Domowe ciasteczka udekorujcie kolorowymi posypkami, lukrem lub czekoladą. Tak własnoręcznie wykonane słodkości będą jedyne w swoim rodzaju, a ukochany/ukochana z pewnością doceni waszą kreatywność.

2.      Seans kinowy w domu

Spora liczba par spędza walentynki w kinie. My jednakże uważamy, że bardziej oryginalnym pomysłem jest urządzenie sobie takiego seansu w domu. Dzięki domowej, przytulnej scenerii wasz walentynkowy wieczór będzie bardziej kameralny. Przytłumione oświetlenie i romantyczne czerwone świece sprawią, że atmosfera stanie się bardziej intymna. A wypożyczenie filmu czy pożyczenie go od znajomej/ego wymaga małych pieniędzy.

3.      Świece

Są niemalże niezbędne do stworzenia romantycznego klimatu walentynek. Jednakże, aby osiągnąć zamierzony efekt, nie musicie kupować tuzina wielkich, i jak wiadomo, drogich świec. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Małe podgrzewacze dadzą tyle samo światła, zajmą mniej miejsca i będą miłym akcentem, który ociepli wasze serca.

4.  Album ze zdjęciami

Nie macie pomysłu na prezent dla drugiej połówki? A może album z waszymi zdjęciami, które uwieczniają najlepsze chwile waszego związku? Trzeba jednak pamiętać, że zakup albumu i wywołanie zdjęć u fotografa trochę kosztuje. Jak zaoszczędzić? Wystarczy zamienić album na kolorowy karton, a zdjęcia wydrukować na komputerze. Taki plakat z najlepszymi wspomnieniami można powiesić w pokoju w dowolnym miejscu, np. nad łóżkiem. Dodatkowo, oprócz zdjęć można ozdobić go serduszkami z kolorowego papieru, wkleić jakąś pamiątkę z wspólnych wakacji  czy napisać kilka słów od serca.

5.  Kwiaty z origami

Jeśli w tym roku wasze walentynkowe fundusze nie są zbyt pokaźne, a mimo wszystko chcielibyście, by w waszym mieszkaniu nie zabrakło romantycznych kwiatów, jest pewne rozwiązanie. Zamiast kosztownego bukietu róż można zrobić kwiaty z origami. Instrukcje ich wykonania znajdziecie na www.youtube.pl. Owszem, wymaga to dłuższej chwili i wysiłku, by nie rozczarować ukochanej, ale jak mówią czas nic nie kosztuje.

6.  Płatki róż

Pamiętacie te wszystkie romantyczne sceny z filmów, gdy kobieta wchodzi do pokoju obsypanego płatkami róż? Efekt jest ogromny, a samo wykonanie przy odrobinie szczęścia nie będzie nic kosztować. Wystarczy przejść się do pobliskich kwiaciarni i popytać, czy nie ma czasem uszkodzonych, połamanych kwiatów. Do sprzedaży nie będą się one nadawać, a nam potrzebne są przecież tylko płatki.

7.  Kartka walentynkowa

Czym byłyby walentynki bez specjalnych, różowych kartek na tą okazję? To właśnie tradycja wysyłania życzeń pocztą zapoczątkowała święto zakochanych. Warto włożyć nieco wysiłku i przygotować własnoręcznie zdobioną kartkę walentynkową. Wasza inwencja twórcza uczyni ten prezent wyjątkowym.

8. Kolacja

Jak mówi stare polskie przysłowie „przez żołądek do serca”. Co więcej, romantyczna kolacja w domu jest mniej kosztowna, aniżeli wyjście do restauracji. Wspólne gotowanie może być ciekawym doświadczeniem i powiewem nowości dla par, które już trochę się znają, ale jak do tej pory nie miały okazji, by przygotować coś razem.

9. List miłosny

Najbardziej romantyczny prezent walentynkowy? Oczywiście list miłosny. Pisząc, najłatwiej wyrazić nasze najbardziej skryte emocje i pragnienia. Te parę kartek nic nas nie kosztuje, a dla drugiej osoby może znaczyć bardzo wiele. Kropką nad i będzie dołączony wiersz miłosny.

10. Domowe SPA

Chwile błogiego relaksu dostarczy wam domowe spa. To świetny sposób na dobre samopoczucie i promienny wygląd. Wystarczy wanna, kilka świeczek i dobra muzyka. Gorąca kąpiel zakończona odprężającym masażem ukoi wasze zmysły.

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"10 pomysłów na niedrogie walentynki - Jak zaoszczędzić?" - Ocena: 3.7/5 (na podstawie 6 ocen)

1 komentarz

  1. Coma pisze:

    Fajne pomysły na walentynki. Szkoda, ze ten artykuł znalazłam tak późno. Zamówiłam juz fajny medal walentynkowy na http://produkcjamedali.pl (ma dojść jutro). Ale na pewno do niego dołączę kartkę walentynkową i kolację :) Lubię gotować, a Walentynki w tym roku wypadają w sobotę, więc mogę zrobić coś ekstra :)

    VA:F [1.9.21_1169]
    0

Skomentuj