6 niezłych pomysłów na niespodziankę na Walentynki

Niespodzianka na walentynki

Walentynki – ze względu na stopień komercjalizacji – można uznać za święto, które nie sprzyja rozwojowi kreatywności. W każdym sklepie łatwo znaleźć kilkadziesiąt prezentów na tę wyjątkową okazję. Wybór jest ogromny. Niestety, wśród czerwonych gadżetów z nieodłącznym sercem bądź różą, trudno o coś, co byłoby oryginalne. Jak sprawić, aby upominek na długo zapadł w pamięć? Najlepiej zrobić go własnoręcznie.

Herbata od serca

Dla amatorów herbaty można przygotować ich ulubioną odmianę – zakupioną na wagę w herbaciarni lub w specjalnym sklepie – w torebkach w kształcie serca. W tym celu wystarczy zaopatrzyć się w cienki papier np. do pieczenia, igłę, nitkę oraz kolorowy karton. Z papieru wycinamy popularny symbol miłości w dwóch egzemplarzach. Pomiędzy nimi umieszczamy herbatę, a potem zszywamy obie części. Doczepiamy kawałek nitki, a na końcu kartonowe serduszko lub pierwszą literę imienia naszej sympatii i prezent gotowy.

Malowany kubek

Ci, którzy nie czują się mistrzami igły, mogą kupić gładki kubek oraz farby do malowania ceramiki i stworzyć własne arcydzieło. Całość dopełnią samodzielnie przyrządzone wypieki, bez których trudno delektować się aromatem kawy lub herbaty.

Zadrukowany przedmiot

Dla osób lubiących przeglądać wspólne fotografie, idealnym upominkiem będzie poduszka ze zdjęciem lub kalendarz z papierowym wspomnieniem na każdy dzień. Dzięki zdobyczom współczesnej techniki spektrum przedmiotów, na których można nadrukować zdjęcie ciągle się poszerza, a co za tym idzie – inwencja obdarowującego jest nieograniczona.

Kuferek wspomnień

Oczywiście wspomnienia nie wiążą się jedynie z fotografiami. Pierwsze bilety do kina, kosmyk włosów, wiersz… to tylko nieliczne z wielu drobiazgów, które przechowują zakochani. Warto zadbać o to, aby druga połówka miała wyjątkowe miejsce na te drogocenne pamiątki. Dobrym pomysłem jest własnoręcznie zrobiony kuferek. Do jego wykonania wystarczy stare pudełko po butach, pasek od torby, biała oraz brązowa farba, kawałek drewnianej listwy i odrobina wyobraźni. Taki prezent z pewnością będzie trwałym przypomnieniem o niesłabnącym uczuciu.

Poszukiwanie skarbu

Oczywiście istnieją też inne sposoby, żeby zostać zapamiętanym w tym wyjątkowym dniu. Z pewnością zaskoczeniem dla osoby obdarowanej może być upominek przypominający formą popularne gry miejskie. Od samego rana ukochana lub ukochany natrafia na drobne wskazówki, zagadki, zadania, które odnoszą się do wspólnie przeżytych chwil i mają na celu doprowadzenie do finałowej niespodzianki. Całość przypomina poszukiwanie skarbu, co stanowi miłe urozmaicenie – zwłaszcza gdy walentynki wypadają w dniu roboczym.

Pokój zagadek

Inny pomysł, którego istotą jest czynny udział adresata prezentu, to stworzenie własnego pokoju zagadek. Najlepiej przygotować go w porozumieniu z inną parą, tak aby móc rozwiązywać trudności ze swoją drugą połówką.

Koncepcje nieoczekiwanego prezentu mogą być różnorodne, a inspiracje do ich powstania – rozmaite. Ważne jedynie, aby nie ograniczać swojej kreatywności i wyobraźni.

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"6 niezłych pomysłów na niespodziankę na Walentynki" - Ocena: 1.3/5 (na podstawie 11 ocen)
Inne artykuły, które powinny Cię również zainteresować:
5 nietypowych pomysłów na walentynki
Pomysły na Walentynki dla samotnych i singli

Skomentuj