Bajki o miłości – animowane hity o miłości wszech czasów

Zakochany kundel

Pamiętacie swoje ulubione bajki z dzieciństwa? Pełne miłości oraz uczucia? Jeśli nie, specjalnie dla Was przygotowaliśmy subiektywną listę animowanych hitów wszech czasów… o miłości rzecz jasna.

Zakochany kundel

To chyba najbardziej znany film Disneya o miłości. Idealna propozycja dla małych i dużych. Lady – pełna klasy rodowita cocker-spanielka spotyka miłość swojego życia – kundla imieniem Tramp. To piękna i wzruszająca historia z happy-endem.

Piękna i bestia

To film o niezwykłej miłości pięknej dziewczyny imieniem Bella oraz księcia, zamienionego w Bestię. To sentymentalna opowieść osadzona w baśniowych realiach. Z happy-endem oczywiście.

Pocahontas

XVI wiek to czas wielkich podbojów kolonialnych oraz wkroczenia białego człowieka do Nowego Świata. John Smith, jeden z konkwistadorów przybywa pewnego dnia na ziemię zamieszkaną przez Indian. Zakochuj się w córce wodza, pięknej Pocahontas. Jesteście ciekawi co powstanie z połączenia tych całkowicie odmiennych światów?

Wall-E

Ziemia zostaje opuszczona przez ludzi. Robot WALL-E przez siedemset lat zajmuje się oczyszczaniem ziemi z odpadków pozostawionych przez ziemian. Pewnego dnia poznaje robota o imieniu EVE. A co z tego wyniknie? Musicie zobaczyć produkcję Pixara.

Zaplątani

Flynn ucieka przed rozbójnikami i postanawia się schronić w wysokiej wieży, gdzie poznaje Roszpunkę, której włosy mają tajemniczą siłę. Razem przeżywają przygody, które zbliżają ich do siebie i…

Przedstawiona lista to zaledwie część długiej listy animowanych historii, które poruszyły miliony widzów na całym świecie. Losy bohaterów chwytają za serca nie tylko dzieci, ale również i dorosłych, bo często przekazują ważne idee i uczą tego co w życiu powinno być najważniejsze. W dzisiejszych czasach mamy możliwość wracać do największych filmowych hitów i cieszyć się ich doskonałą jakością. Warto wypożyczyć lub kupić bajki na blu-ray, aby ponownie przeżyć historie ulubionych bohaterów w najlepszej jakości, nawet wtedy, kiedy film animowany powstał w latach pięćdziesiątych.

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"Bajki o miłości - animowane hity o miłości wszech czasów" - Ocena: 5.0/5 (na podstawie 1 oceny)

1 komentarz

  1. Mietek pisze:

    Mimo że jestem facetem to Pocahontas od małego mnie wzruszała :))

    VA:F [1.9.21_1169]
    0

Skomentuj