Coś dobrego na kolację walentynkową – pomysły na menu

Szparagi zawijane w bekonie

Poznanie kilku pomysłów pomoże ci przygotować perfekcyjną walentynkową kolację. Dzień Zakochanych często świętowany jest poprzez romantyczną kolację we dwoje. Chociaż możesz wybrać się z ukochaną osobą na kolację do ulubionej restauracji to 14 lutego może okazać się to niezwykle kosztowne. Zamiast jedzenia w tym roku poza domem, rozważ przygotowanie wyjątkowej kolacji w domowym zaciszu. Pozwoli to nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale również na całkowite dostosowanie menu do własnych upodobań.

Dania główne na Walentynki

Nie ma dobrych i złych potraw dla twojego romantycznego, walentynkowego posiłku. Przy wyborze idealnego posiłku, zastanów się nad tym co ucieszy twojego ukochanego. Jeśli twój partner jest smakoszem makaronu, przemyśl przygotowanie domowej roboty lasagne. Możesz nawet przygotować własny makaron. Jeśli twoja miłość to fan owoców morza, przygotuj krewetki i małże. Jeśli chcesz, odwzorować formalną kolację przygotuj homara i grillowaną polędwicę. Jagnięcina to kolejna propozycja z najlepszych restauracji. Pamiętaj o dodaniu ulubionych warzyw. Możesz dodać ziemniaki, szparagi, lub grillowaną kukurydzę w zależności od wybranego dania.

Desery na Walentynki

Walentynki często związane są z obdarzaniem innych osób słodyczami, aby pokazać im miłość i oddanie. Zamiast kupować w tym roku kolejne pudełko czekoladek, zastanów się nad przygotowaniem pysznego deseru. Najczęściej wybieranym smakiem na Walentynki jest czekolada, dlatego warto tego dnia przygotować czekoladowy tort od podstaw. Możesz również zrobić domowe czekoladowe trufle. Innym pomysłem jest czekoladowe fondue podawane z różnego rodzaju ciasteczkami i owocami zanurzonymi w czekoladowym sosie. Jeśli nie jesteś miłośnikiem czekolady, możesz wybrać ciasteczka z cukrem lub lekkie ciasto biszkoptowe. Walentynkowe desery mogą być przygotowane w kształcie serca przy użyciu odpowiednich foremek.

Afrodyzjaki na Walentynki

Jeśli planujesz wyśmienitą, walentynkową kolację, możesz zawrzeć w jej składzie niektóre afrodyzjaki. Jednym z przykładów są ostrygi. Stanowią one szybką i łatwą do przygotowania przekąskę, ponieważ nie wymagają gotowania. Za afrodyzjaki uważane są również maliny i truskawki. Mogą być składnikiem potraw lub podane bezpośrednio na przykład z czekoladą, która również jest afrodyzjakiem. Istnieje również wiele warzyw, które również możesz zawrzeć w swoich daniach takie jak marchew, koper czy szparagi.

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"Coś dobrego na kolację walentynkową - pomysły na menu" - Ocena: 4.5/5 (na podstawie 4 ocen)
Inne artykuły, które powinny Cię również zainteresować:
Walentynkowe potrawy – co przygotować na romantyczną kolację?
Desery walentynkowe – pyszne słodkości na Dzień Zakochanych

Skomentuj