Jak napisać list miłosny? – 10 praktycznych porad

Listy miłosne

Nie ma nic wspanialszego niż otrzymanie listu miłosnego pełnego ciepła, miłości oraz romantyzmu. Aby napisać piękny list, nie trzeba być Mickiewiczem. Wystarczy trochę chęci, zapału i kilka naszych bezcennych rad.

1. Bądź odważny/odważna. Napisz to, co znajduje się w głębi Twojego serca. Dzień Zakochanych to świetna okazja by wyrazić swoje myśli i uczucia, nawet te głęboko skrywane. Do odważnych przecież świat należy.

2. Spraw aby Twój list był bardzo osobisty, wpleć do niego informacje, które zrozumie tylko osoba,  do której go kierujesz. Pokaż tej drugiej osobie, jak dużo o niej wiesz. Właśnie tym pokażesz jak bardzo Ci na niej zależy.

3. Nie wstydź się okazywania uczuć. Listy miłosne właśnie po to są by wyrazić swe emocje oraz doznania. A poza tym właśnie po to pisze się Walentynki.

4. Bądź szczery/a.  Nie ma nic piękniejszego niż szczere wyznanie. Twoja uczciwość  na pewno zostanie doceniona.

5. Pisz ręcznie. Tradycja manualnego pisania listów wygasa, więc Twój list będzie naprawdę wyjątkowy. Codziennie jesteśmy zasypywani górą smsów, maili, faksów, telefonów. List napisany ręcznie w czasach totalnej cyfryzacji będzie naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny. W liście napisanym ręcznie zostaną docenione Twoje starania i zaangażowanie.

6. Do listu można dodać swój ulubiony wiersz, fragment ulubionej powieści. Będzie to kolejny indywidualny akcent Twojego listu. A może masz jakąś wspólną piosenkę, którą lubi Ty i Twój ukochany/a? Śmiało zacytuj jej tekst w swojej Walentynce.

7. Zainwestuj w ładną papeterię. O wiele przyjemniej jest dostać list na pięknym papierze niż na kartce w kratkę.

8. Warto napisać list jakimś kolorowym pisakiem – czerwonym, złotym bądź srebrnym. Będzie o wiele efektowniejszy i znacznie bardziej estetyczny niż napisany zwykłym niebieskim długopisem.

9. Możesz wrzucić do środka płatki róż. Pamiętaj jednak aby były świeże i pachnące, tak aby po otwarciu listu ulotnił się z niego piękny zapach.

10. Po napisaniu list sprawdź, czy nie zawiera błędów. Listom miłosnym z błędami mówimy zdecydowane NIE.

Dodatkowa rada dla kobiet

Na koniec odbij swoje usta na czerwono i poperfumuj swoimi ulubionymi perfumami. Jest to naprawdę zalotne.

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"Jak napisać list miłosny? - 10 praktycznych porad" - Ocena: 4.2/5 (na podstawie 13 ocen)
Inne artykuły, które powinny Cię również zainteresować:
Pomysły na romantyczny Dzień Zakochanych

1 komentarz

  1. wOLAND666 pisze:

    dzięki,przydało się : )

    VA:F [1.9.21_1169]
    0

Skomentuj