Ozdoby walentynkowe – pomysły na dekoracje

3268291128_e9a8c6f814_o_2

Walentynki. Jednoznacznie kojarzą się z kolorem czerwonym i sercami, które zdobią w połowie lutego niemal każdą sklepową witrynę. Przechodzimy obok nich i sami nastrajamy się na pozytywne walentynkowe emocje. Dziewczyny wybierają czerwony lakier do paznokci, czerwoną szminkę, bluzkę. Jakby instynktownie przygotowując się na święto zakochanych. Jak jednak można ozdobić swój pokój, by przygotować go na godne uczczenie tego niezwykłego dnia w roku?

Lampki albo świeczki

Warto wykorzystać poświąteczny okres i zabrać z choinki lampki. Najlepiej te w kolorze czerwonym i porozwieszać je w różnych miejscach pokoju. Owinąć nimi szafkę, albo rozwiesić jak girlandę między łóżkiem a komodą. Stworzą one specyficzną, ciepłą atmosferę, dzięki której będziecie mogli szczerze porozmawiać lub wrócić wspomnieniami do pięknych chwil spędzonych razem. Podobny klimat stworzą świeczki, małe lub duże, poustawiane w różnych miejscach pokoju czy mieszkania. Wybierz te zapachowe np. różane, przez co w całym pomieszczeniu będzie można poczuć ich ładny zapach.

Balony

Jeśli chcesz zaszokować swoją drugą połówkę wypełnij pokój czerwonymi balonami w kształcie serca. Możesz przyczepić je do sufitu lub do karnisza – niech swobodnie opadają, lub porozrzucać je po podłodze. Pamiętaj jednak, żeby nie było ich za dużo, w końcu gdzieś trzeba postawić stopy. Jeśli masz możliwości możesz napełnić je helem, wtedy będą ładnie unosić się nad ziemią.

Kieliszki i inne stołowe dekoracje

Jeżeli oboje jesteście smakoszami wina możesz zainwestować w zakup czerwonych kieliszków. Będą one uroczo wyglądały na pięknie ozdobionym stole w towarzystwie potraw, które przyrządzisz. W sklepach znajdziesz mnóstwo różnokształtnych kieliszków, ważne jednak, by były one w kolorze symbolizującym gorące uczucie. Dodatkowo możesz położyć na stole czerwony obrus lub serwetki. Wytnij z papieru serca w różnych rozmiarach i porozrzucaj je między zastawą. Jeśli nie chcesz bawić się w przedszkolaka i wycinać serduszek możesz dokonać rozkładu pączka róży na części pierwsze. Porozrzucaj płatki róż, dzięki temu zapewnisz zapach i wspaniały wygląd.

Tymi sposobami zmienisz swoje mieszkanie nie do poznania i zrobisz dobre wrażenie na swoim wspaniałym walentynkowym gościu. Pamiętaj, że tej nocy dzieją się rzeczy niezwykłe!

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"Ozdoby walentynkowe - pomysły na dekoracje" - Ocena: 4.7/5 (na podstawie 3 ocen)
Inne artykuły, które powinny Cię również zainteresować:
Jak się ubrać na Walentynki?
Romantyczna kolacja w Walentynki – jak ją przygotować?

Skomentuj