Pomysły na Walentynki dla dzieci – propozycje zabaw

Walentynki dla dzieci

To, że dzieci są małe nie zwalnia ich z potrzeby miłości. Każdy człowiek lubi czuć się kochanym i docenianym. Maluchy też mają swoje pierwsze, przedszkolne czy wczesnoszkolne miłości. Warto zatem sprawić, by najmłodsi też poczuli walentynkowy klimat.

Bajki Disney’a

Najlepszymi pięknymi historiami dla najmłodszych są filmy animowane Walta Disneya. Jeśli twoje dziecko jeszcze nie widziało „Zakochanego kundla” czy innych kultowych bajek najwyższy czas pokazać mu tę wspaniałe i pouczające historię miłosne. Walentynki stanowią tu idealny pretekst. Wytłumacz dziecku, że dzisiaj jest święto zakochanych, a w powietrzu czuć miłość. Będzie ono zachwycone i poczuje magię tego święta.

Poznaj imię wybranka

Jeśli szykujesz imprezę, na którą zaprosisz większą ilość dzieci zaproponuj im zabawy, żeby nie czuły nudy. Wytnij z czerwonego papieru technicznego dwa duże serca. Napisz na jednym imiona żeńskie, a na drugim imiona męskie. Pozwól dzieciom nakłuwać serduszko, a ślad szpilki będzie wskazywać na imię przyszłej miłości. Dzieciom gra się spodoba, a dla ciebie jest ona łatwa do przygotowania.

Taniec na gazecie

Inną grą umilającą czas może być tańczenie na gazecie. Dobierz dzieci w pary, a każdą parę postaw na gazecie. Puść muzykę. Nagle wyłącz muzykę, tworząc element zaskoczenia. Możesz ustalić z dziećmi, że na sygnał wyłączonej muzyki mają one zrobić obrót, przysiad lub coś innego. Po kolei składaj gazetę na coraz mniejsze części. Para, która wygra konkurs musi mieć zapewnioną jakąś ciekawą nagrodę, przez co zwiększy się motywacja.

Poczta walentynkowa

Powiedz dzieciakom, że mają napisać listy, w których wyrażą wszystko co chcą powiedzieć bliskiej im osobie. Niech zaadresują koperty i ładnie je ozdobią. Potem możecie zrobić konkurs na najładniejszą walentynkę. Oczywiście nie możecie zdradzać treści wiadomości, żeby nie zawstydzić maluchów. Zorganizuj ładną skrzynkę pocztową i zapowiedz konkurs wcześniej, dzieci muszą się do tego dobrze przygotować.

Zdobienie ciasteczek

Zabawy zależą od twojej kreatywności. Możesz też zrobić konkurs na najładniejsze ozdobienie ciastka. Żeby było szybciej i bezpieczniej ciasteczka upiecz wcześniej, najlepiej bez obecności dzieci.

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"Pomysły na Walentynki dla dzieci - propozycje zabaw" - Ocena: 3.3/5 (na podstawie 3 ocen)
Inne artykuły, które powinny Cię również zainteresować:
Pomysły na spędzenie Walentynek w domu
Romantyczna kolacja w Walentynki – jak ją przygotować?

Skomentuj