Romantyczna kolacja w Walentynki – jak ją przygotować?

Walentynkowa lampa wina

Kolacja walentynkowa może się odbyć w domu lub w wykwintnej restauracji. Nie liczy się w tym momencie ile pieniędzy jesteśmy w stanie wydać lecz to jaki efekt i atmosferę uzyskamy tego wieczoru.

Na mieście

Jeżeli decydujecie się na kolację na mieście wybierzcie taki lokal, w którym, mimo innych gości będziecie mieli trochę prywatności. W końcu chodzi o to, aby pobyć chwilę w kameralnej atmosferze. Po kolacji wybierzcie się na spacer, może akurat będzie sypał mieniący się śnieg, upiększając Waszą drogę.

W domowym zaciszu

Wybierając kolację w domu możecie wykazać się sami. Przede wszystkim zadbajcie o wystrój mieszkania. Niech światło dają Wam świeczki i ewentualnie małe lampki (mogą to być lampki choinkowe). Bukiet kwiatów dla uroczej Pani w pękatym wazonie uświetni stół, na którym koniecznie znaleźć się musi odświętny obrus, kolorowe serwetki w serduszka oraz tematyczne talerze i szklanki.

Danie główne

Postaraj się, aby to nie była mieszanka warzywna na patelnię. Nie musi to być nic nadzwyczajnego, ani wymyślnego. Spaghetti z sosem pomidorowym wystarczy. Sekret polega na tym, aby samemu postarać się jak najwięcej przygotować. Mięso kupione wcześniej obsmaż i dopiero dodaj sos. Jeżeli użyjesz gotowego sosu dorzuć do niego oliwki, fasolę czerwoną i dodatkową porcję marchewki. Wzbogać ten posiłek. Tuż przed podaniem posyp danie serkiem topionym lub żółtym.

Deser walentynkowy

Romantycznie brzmią truskawki z bitą śmietaną. To wspaniały afrodyzjak, ale ulubione lody z polewą toffi lub czekoladową albo mus owocowy także sprawią wiele przyjemności. Deser ma być przede wszystkim ucztą dla Waszych podniebień, wiec najlepiej wybrać ulubiony przysmak, którego dawno nie mieliście okazji jeść.

Lampka wina

Na lepsze trawienie (ale także dlatego, że jest to napój miłości) napijcie się czerwonego wina. Tego dnia, oglądając wspólnie zdjęcia, czy nawet film możecie sobie pozwolić na odrobinę alkoholu.

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"Romantyczna kolacja w Walentynki - jak ją przygotować?" - Ocena: 3.2/5 (na podstawie 16 ocen)
Inne artykuły, które powinny Cię również zainteresować:
Ciekawe pomysły na Dzień Zakochanych
Walentynkowa kolacja – o czym warto pamiętać

Skomentuj