Romantyczne miasta w Polsce – odwiedź je w Walentynki!

Romentyczne miasta w Polsce - WymarzoneWalentynki.pl

W Polsce znajdziemy wiele urokliwych miejscowości, w których zakochani mogą poczuć zmysłową miłość jaka ich łączy.

Warto odwiedzić jedno z poniższych miejsc w Dniu Zakochanych, aby spędzone w nich chwile mogły powracać we wspomnieniach przez wiele lat. Chełmno, Kraków, Sandomierz, a może Gdańsk? Zobacz, które z tych miast można uznać za najbardziej romantyczne w Polsce.

Chełmno – miasto wszystkich zakochanych

Nazywane jest miastem zabytków i zakochanych, ze względu na doskonale zachowane budynki renesansu i baroku oraz relikwie św. Walentego, które znajdują się w tutejszym kościele farnym. Dla zakochanych przygotowano wiele atrakcji m.in. trasę miłosną z miłosnymi zakątkami oraz specjalnie przygotowane pakiety, które upoważniają gości do specjalnych usług. W trakcie pobytu można również wybić pamiątkową monetę z pobytu w Chełmnie.

Kraków – konną bryczką wśród zabytków

Kraków, miasto królów Polski, od lat króluje w ilości goszczących turystów. Renesansowe zabytki, wzgórze Wawelskie z Zamkiem, magiczny Stary Rynek z rozchodzącymi się uliczkami… Niewątpliwie romantyczną atrakcją jest przejażdżka konną bryczką, którą woźnicy prowadzą obok najpiękniejszych miejsc Krakowa. Wciąż tajemnicze osiedle Kazimierz kusi kuchnią żydowską i wyjątkową atmosferą. Mimo dużego napływu turystów, łatwo znaleźć tu miejsca pełne uroku i spokoju, o który najłatwiej w wielu kawiarniach…

Sandomierz – miasto z czarującą atmosferą

Miasto położone na zakolu Wisły to kolejne piękne i klimatyczne miasto na mapie Polski. Stary Rynek z renesansowym Ratuszem uważanym za najpiękniejszy w kraju wraz z wieloma innymi zabytkami tworzy unikalną atmosferę, która zaczaruje każdego. Górujący nad miastem Zamek Kazimierzowski dopełnia obrazu miasta, w którym można poczuć się jak kilkanaście wieków temu. Okoliczne Góry Świętokrzyskie w przystępny sposób zachęcają do wycieczek pieszych lub rowerowych, dzięki czemu podczas pobytu w Sandomierzu nie można narzekać na nudę.

Gdańsk – przypieczętowana miłość

Stolica Pomorza to doskonały pomysł na weekend we dwoje. Położenie nad samym Morzem, zabytki Głównego i Starego Miasta, bliskość miejscowości turystycznych umożliwiająca wycieczki – to wszystko sprawia, że warto odwiedzić Gdańsk. Liczne restauracje, nastrojowe kafejki przyciągają turystów zarówno w dzień jak i wieczorem. W mieście łatwo znaleźć punkty ze znanym w Polsce bursztynem, który jest popularną nadmorską pamiątką.
Od roku zakochani mogą przypieczętować swoją miłość zawieszając kłódkę z imionami na Moście Miłości.

Nie masz jeszcze pary? Zapraszamy do serwisu mydwoje.pl

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"Romantyczne miasta w Polsce - odwiedź je w Walentynki!" - Ocena: 3.3/5 (na podstawie 4 ocen)
Inne artykuły, które powinny Cię również zainteresować:
10 miejsc w Polsce tylko dla zakochanych

Komentarze: 2

 1. Małgorzata pisze:

  Artykuł sprzyja refleksjom. Często wyjeżdżamy szukając atrakcji, a okazuje się, że – w myśl zasady „cudze chwalicie, swego nie znacie” – warto przekonać się ile wspaniałych możliwości oferują nam piękne polskie miasta

  VA:F [1.9.21_1169]
  +1
 2. pawello pisze:

  Pewnie, że Polska ma wiele urokliwych miejsc, które warto odwiedzić. Artur ma trochę racji, że cudze chwalimy, a swego nie znamy, często ludzie wolą pojechać gdzieś za granicę, bo nawet nie wiedzą, że Polska też może zapewnić moc wrażeń. Do tego zestawu miast dodałbym jeszcze na pewno Poznań i Toruń, jak się wejdzie głębiej „w miasto”, pochodzi po pustych uliczkach, to można poczuć te miasta i zapomnieć o całym świecie. Moja była pochodziła z Poznania i wiele wspaniałych randek tam przeżyliśmy.

  Podobno godny polecenia też jest Wrocław, jeszcze nie byłem, ale właśnie na walentynki chyba się tam wybiorę, zobaczyć na żywo w końcu kobietę, którą znam jedynie z portalu mydwoje, a walentynki to chyba dobra okazja, że umówić się na pierwszą randkę. I mam nadzieję, że Wrocław okaże się taki klimatyczny, jak mówili o nim moi znajomi.

  VA:F [1.9.21_1169]
  +2

Skomentuj