Walentynkowa kolacja – o czym warto pamiętać

4671123135_c664913d6f_b_2

Niezależnie czy jesteście parą tydzień czy trzy lata to wspólna walentynkowa kolacja stanowi obowiązkowy punkt pierwszej połowy lutego. Jak ją przygotować, by była ona wyjątkowa i niepowtarzalna? O czym pamiętać podczas przygotowań?

Świece

Nieważne czy na stole postawisz jedną świeczkę w dużym i ozdobnym świeczniku, czy poukładasz małe podgrzewacze na każdej półce swojego pokoju. Niezależnie od tego ile znajduje się ich w pomieszczeniu sprawiają, że staje się ono zaczarowane. Ich światło jest ciepłe i nastrojowe, idealnie komponujące się z romantyczną kolacją dla zakochanych. Jeśli nie masz w domu świeczek zapal tylko małe punktowe światełka lub małe lampki, albo wykorzystaj światełka choinkowe.

Nastrojowa muzyka

Każdy lubi umilać sobie czas słuchając muzyki. Robimy to w tramwaju, autobusie, w domu podczas sprzątania. Nie możemy więc o niej zapomnieć podczas romantycznej kolacji. Stwórz własną składankę nastrojowych utworów lub poszukaj w Internecie radia, które ci ją zapewni. Masz wiele możliwości wyboru. Dzięki muzyce stworzysz bardzo romantyczny nastrój jakże niezbędny podczas walentynkowej kolacji tylko we dwoje.

Kwiaty

Każda kobieta uwielbia dostawać kwiaty, niezależnie czy są to olbrzymie bukiety oferowane z okazji waszej rocznicy, czy malutki bukiecik konwalii dany bez okazji. Kwiaty mają magiczną moc i zawsze wywołują uśmiech na twarzy. Podczas kolacji walentynkowej nie możesz o nich zapomnieć. Najlepsze będą czerwone róże, symbolizujące trwałą i szczerą miłość oraz pożądanie. Jeśli jeszcze nie jesteście razem kwiaty będą idealnym sygnałem wysłanym przez ciebie na drodze do sformalizowania związku.

Wino lub gorąca czekolada

Nic tak nie rozgrzeje w zimowy dzień jak kubek grzanego wina lub własnej roboty gorącej czekolady. Towarzystwo ukochanej osoby oprawione pysznym trunkiem sprawi, że wasz wieczór będzie niezapomniany. Jak zrobić grzane wino? Nic prostszego! Wino z cukrem i przyprawami podgrzej na średnim ogniu w garnku, nie dopuszczając do zagotowania. Razem z winem możesz gotować owoce np. cząstki pomarańczy lub zalać je gorącym winem.

VN:F [1.9.21_1169]
Oceń artykuł:
"Walentynkowa kolacja - o czym warto pamiętać" - Ocena: 3.2/5 (na podstawie 10 ocen)
Inne artykuły, które powinny Cię również zainteresować:
Pomysły na spędzenie Walentynek w domu
Co robić w walentynki samemu? Porady dla samotnych

Skomentuj